My religion aneb Black Veil Brides

3. listopadu 2014 v 17:09 | Shia Yamanake |  Blah Blah Blah


Když jsem tak nedávno přemýšlela o ničem a všem, tak jsem zjistila, že vlastně je tky vždycky něco pro někoho, aby se cítil v bezpečí. Aby v tu danou věc, jak abstraktní, tak hmatatelná, mohl věřit. A právě při této úvaze jsem se opět vtělila do sobce 21. století a pátrala jsem, v co bych tak věřila já. Ani jsem dlouho hledat nemusela, odpověd přišla sama od sebe.

Spousta lidí věří v nějakého boha, ať je jenom jeden nebo více, modlí se a snaží se neprovést nějaké hříchy a kdo ví, co ještě. Ale je tu i spousta lidí, kteří si říkají atheisté a přitom věří i nějakou věc nebo osobu. Věří v mamiku, celou rodinu, osud, lásku, v Něco s velkým N. I když si říkají atheisté, vždycky tu je něco, v co člověk věří. Neznám někoho, kdo by to totálně vzdal a nevřil ve vůbec nic. Příjde mi to, jakoby vzdal to, co si vybojovat. Pokud někdo takový je, tak je mi ho líto, protože je naprosto krásné v něco věřit.

Abych ale pokračovala ve své sobeckosti, vypátrala jsem něco, v co věřím. A tím myslím jednu kapelu. Není to jenom kvůli jejich hudbě, ale taky kvůli jejich slovům, kvůlu tomu, jak mluvili o věcech, kterých se snažím zbavit.
Když jsem se chtěla podřezat, tak jsem to neudělal kvůli nim. Hm,

Byla jsem závislá na spoustě špatných věcech a jednou z nich je sebepoškozování. Příjde jim to opravdu špatné a nemají to rádi, to se přiznali. Ale když o tom Andy (zpěvák) začala mluvit, tak jsem myslela, že se rozplynu. Bylo to tak inspirující, dokonce mě to přinutilo se snažit o zbavení se této závislosti. Myslela jsem, že ten člověk ví, o čem mluví a byla to pro mě ohromná slova, která se mi dodnes oprakují v hlavě a dodávají mi sílu.
Už jsem se skoro celý měsíc nepořezala!

Vlastně jsem tuto situaci popsala hlavně proto, že jsem tak trochu jenom chtěla upozornit na to, že tu je vždycky něco, v co se dá věřit a nemusí to být zrovna bůh.
Ale Black Veil Brides jsou tak trochu bohové.
Může se svým způsobem věřit vlastně v cokoliv, protože zrovna to, v co člověk věří, jim dodává síly a cítí se ve větším bezpečí. Může se věřit v hudbu, boha, plyšáka, fotku, maminku, tatínka, rodinu, prostě v to, co vám dodá nejvíce síly. A u mě je to Black Veil Brides. Uvádím to jako příklad, protože chci, aby jste si i vy našli něco, co by jste dokázali věřit. Chci, aby jste byli silní, kdyby vás postihlo něco tragického A hlavně ať se nestane! Je to pro vaše dobro, ale nechci přesvědčovat, jenom mlusím se svých zkušeností...

"Even when I fall onto my knees
I never said a prayer I don't believe.
I never wanna look up to the Son
But I will never be the faithless one."

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama