Každý poslouchá, co chce, ne?

17. listopadu 2014 v 11:27 | Shia Yamanake |  Blah Blah Blah
Každý dělá problém z toho, kdo co poslouchá za hudbu. Už mě to začíná hodně unavovat. I když já nejsem zrovna nadšenec popu, tak ho respektuji. Mělo by se to respektovat, ne zahazovat.


Pomalu si připadám jako člověk, co vlastně poslouchá naprosto neposlouchatelnou hudbu. Vlastně mi to spoustu lidí řiká... Není to zrovna příjemné, to se musím přiznat. Já taky neříkám, že jejich hudba je na nic a není vlastně o ničem. Já poslouchám kapely jako jsou Black Veil Brides a Asking Alexandria, jsou to pro mě naprosto sexy a nejlepší kapely, ale nikomu tu neříkám, že to musíte poslouchat. Je to vaše volba, co si pustíte za písničky, ne moje.


Když se vrátím do školy, což se mi o víkendech a svátcích nechce, tak si vzpomenu na jednoho idiota. Měli jsme hodinu hudební výchovy a mohli jsme si pustit karaoke. (Jenom příhoda) A tak jsme se s holkama s jedím klukem shodli, že si pustíme Nothing Else Matters od Metallicy. Samozřejmě jsme z toho neměli nic, protože nám do toho jeden debil prostě do toho kecal, že tyhle píčoviny poslochat nebude a že se to nedá poslouchat. Okay, on si klidně může poslouchat toho svýho Rudu z Ostravy, ale nemusí nám kecat do toho, co posloucháme my.

U nás na škole jsou samí exoti. Jeden je rasista a druhý je cigán, třetí nemůže vystát hudbu těch druhých a čtvrtý je outsider (Ten čtvrtý jsem já). Ale nejvice mě štve, že lidi nejsou schopni prostě respektovat ostatní, u hudby mě to přestalo bavit. Je to jako by vás někdo svázal ke kůlu a nechal vás u něj dokud by jste nesvolili. Hlavně když posloucháte rock nebo metal. K čemu to je? Vždyť hudba je hudba a každý ve svým oblíbeným žánru vidí něco jíného než ostatní, co ho nemají rádi.

Zrovna třeba ten metal. Ostatní v něm vidí satanismus, protože slyží řev (scream). Ale já v tom vidím procítěné texty písní, vidím v tom význam, originalitu, city, pocity a mnoho dalšího. Možná v tom vidíte ještě něco jiného, ale to už je jedno. Dívejte se na to jak chce, já to vidím takto. Já neřeším, jestli posloucháte metal či pop (klidně i oba žánry), ale hlavně se neserte do něčího života, protože poslouchá něco, co se vám nelíbí. Není to hezké.

Proč všichni vidí rozdíl mezi žánry? Jako chápu, každý zní jinak, ale všechno je hudba. Já taky neříkam, že techno je rámus a pop jsou ubohý písničky, se kterýma si můžu vytřít prdel. I když si to myslím, tak to neříkám, protože vím, že se ten člověk může urazit, může mu to vadit a může se kvůli tomu i rozbrečet. (Znám to. Už jenom proto, že jsem se kvůli tomu rozbrečela)

Samozřejmě je něco jiného, když má někdo obrovské sluchátka, ze kterých jde ta hudba slyšet na kilometr. To už lidi docela obtěžuje. Ale pořád nemusí do toho člověka spát, že se to ned poslouchat a je to naprosto příšerný. Dá se to říct s klidem a mírem. Ale ono né, lidi musí být sráči a cpát do vás násilím, že se to nedá poslouchat. Tihle lidi jsou svině a jsou všude. Ve škole, v práci, ne ulici, mnohdy i doma.

Moje rodina nemá ráda, když poslouchám tu hudbu, co poslouchám. Chci CD od Black Veil Brides, ale oni, že je to prý moc depresivní. Tak si šetřím, no. Já to CD prostě musím mít i kdybych měla utratit všechno, co jsem si našetřila. Oni mě nezastaví před mou oblíbenou hudbu. GOODBYE AGONY! Jenom začala hrát moje oblíbená písnička, hehe.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 17. listopadu 2014 v 16:16 | Reagovat

Přesně tak, ať si každý poslouchá co chce. Já poslouchám pop, poslouchám i rock, ale líbí se mi třeba jazz. Snažím se respektovat hudbu ostatních a to, co se jim líbí. Někdy je to těžké, ale snažím se. Ovšem přestávám se snažit v okamžiku, kdy mi někdo začne cpát Justina Biebera nebo Cyrusovou. Či jinou hudbu, to je vlastně fuk.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama