Jsem vitarián.

11. listopadu 2014 v 18:22 | Shia Yamanake |  Jídelníček
Každý z nás ví, co je to vegetariánství, veganství. Ale slyšeli jste o vitariánství? Tohle stojí za zkoušku, mají neuvěřitelně dobou kuchyni.


Tak jsem se dneska konečně dostala ke svému blogu. Which took forever. Ale rozhodla jsem se tak trochu upravit svou váhu a taky jídelníček. Na začátku tohoto roku jsem se jen tak byla podívat na jeden festival v Praze. Díky svému bráchovi jsem se tam dostala a zjistila jsem, že je to něco jiného než jsem očekávala. Myslela jsem, že to bude něco jako hipsteři a taková ta jejich mírumilovaná hudba, ale docela jsem se zmýlila.

Když jsem tam došla, tak jsem zaplatila vstupné, které ani nebylo drahé. No a dokonce jsem k tomu dostala i nějaký ten leták nebo něco tak na uvítanou. Bylo tam pár stánků s oblečením pro hipstery a spoustu věcí, které byli ručně vyrábené. Bylo to zajímavé. Když jsem pak prošla kolem těchto stánků, tak jsem narazila na 10 stánků s jídlem. Tomu jsem nedokázala odolat. A víte proč? Všechno to bylo z ovoce a zeleniny. Bylo to takové zvláštní, ale miluju zkoušet nové věci!


Víte, tento styl stravy je hlavně pro ty, co nejí maso a milují zdravou stravu. Jmenuje se to vitariánství a moemntálně to hodně letí mezi slavnými lidmi v USA. Ale nejen slavnými, spousta lidí se teď snaží být štíhlích a tak zvolí tento způsob stravy. Dokonce se dají dělat doma, některé recepty jsou primitivní i když na spoustu z nich jsem ještě nepřišla a vždycky to chutnalo jinak, než mělo. Tak se o ně asi budu pokoušet v tomto týdnu, když mi vyjde čas.

Už dneska jsem se tak trochu snažila o tento jídelníček a docela mi to vyšlo. Mají opravdu výborné recepty a stojí za to si je udělat. Opravdu, mají i sladké pokrmy. I když s tou čokoládou je to horší.Jsou to jen kakaové boby, jeden z mála pokrmů, které se opravdu vaří, myslím tím na 100°C.

Můj dnešní jídelníček obsahoval docela zajímavou kombinaci.
  • Snídaně: Banánové palačinky s jablky a skořicí. (Recept "Raw Katka")
  • Svačina: Jedno jablko
  • Oběd: Slunečnicová pasta a cuketové hranolky se zeleninovaou oblohou (recept)
  • Svačina: Jedna paprika
  • Večeře: Slunečnicovo- rajčatová pomazánka (recept), jeden krajíc "toho chleba, co se nepeče" (no co, zrovna jsme ho měli doma a já nevím, jak se mu nadává)
Dnešní jídelníček byl docela vydatný, ale moc kalorií tam ani nebylo. Jak jste si mohli všimnout, tak nevíc kalorií bylo v tom chlebu a potom ta snídaně mi dala zabrat. Ale potom jsem se to nějak snažila zúžit do nejmenších kalorických bomb, protože se přeci jen snažím shodit pár kilo.

Když ale mluvíme o tom, co jsem dneska snědla, tak bych ráda upozornila, že jsem vám tam nechala recept, u těch jídel, co se toho dožadovaly. Můžete si to vyzkoušet, jsou to naprosto výborné jídla, mě osobně chutnaly a rozhodně v tom hodlám pokračovat. A rozhodně bych ráda řekla: Cpěte ovoce do poledních hodin, odpoledne bych to moc nedoporučovala. A rozhodně to zasytí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama