Posmrtný život

18. října 2014 v 13:07 | Shia Yamanake |  Blah Blah Blah
Existuje vůbec posmrtný život? Tahle otázka tíží mou hlavu nějaký ten pátek a není schopná přestat rušit můj život. I když bych si jakkoliv přála, aby ta otázka zmizela, stále mě tíží. A to jen z jednoho důvodu, který bych radši nechtěla vědět, ale vím. Potřebuji odpověď. Každý věří v něco jíného, každý mi řekne něco naprosto jiného. Někdo věří, že ne. Někdo věří, že ano. Někdo však tomu věří jen napůl a někdo se tomu oddává a snaží se tam dostat meditací. Však existuje posmrtný život?


Nejsem si jistá, jestli se tím někdo zabírá, jestli je nějaká věda, která to vyhledává. (Jedinou záhadnou vědu, kterou znám je ta, která se zajímá o záhadné jevy. Tím myslím obrysy lidí, kteří v té místnosti nejsou atd.) Ale já bych se tím ráda zabývala. Vezměte si, že umřete, kam jde vaše duše? Už asi každý atheistický člověk zjistil, že není ani nebe, ani peklo. Že je jenom toto území. A přitom se můžeme dostat naprosto někam jinam. Možná naše duše najdou těla a žijeme druhý život, abńiž bychom si to nějak uvědomili. Možná naše duše bude chodit kolem, dívat se, jak lidi pláčou nad ztrátou této a této osoby. Ale co když je to naprosto jinak?

Přemýšleli jste někdy nad tím, že by existoval vlastně svět, kde by duše odpočívali. Nebo by dokonce žili takový život, jako my? Co když žijí posmrtný život? Jenomže právě to nikdy nezjistíme, nebo ano? Jak se dá tato věc zjistit? Když člověk zemře, tak se nedá vrátit jeho život, aby nám řekl, či posmrtný život existuje. Smrt mi připomíná jednu myšlenku, kterou bych ráda vyjádřila.

Vnímáme vůbec to, že jsme mrtví? Vnímáme vůbec to, že se dostaneme do stádia, kdy nás nevidí nikdo jiný než další mrtví lidé? (Mohla bych potkat Kurta Cobaina XD) Nebo s naší smrtí zahyne i naše duše? Existuje naše duše vůbec po tom, co zemřeme? Existujeme vůbec po naší smrti? A to nemyslím, jestli jsme se proslavili, ale jestli vůbec po nás něco zůstane a budeme žít posmrtný život? Budeme vůbec žít po naší smrti? (To zní hodně zajímavě).

Kurt Cobain říkal, že zemřel více jak jednou. Sama nevím, jak se mu to povedlo, ale mám takový dojem, že se věda začíná hodně plést. Člověk může zemřít vícekrát než jendou, to jsem si naprosto jistá. Já už jsem dávno zemřela uvnitř. Moje emoce jsou naprosto jiné, než bývaly a rozhodně nejsem ta šťastná holčička, které bije srdíčko.... No, to je jedno. Pořád si myslím, že člověk dokáže zemřít více než jednou. Když se vám zastaví srdce, znamená to, že jste zemřeli. Ale doktoři vás nahodí zpátky, přivedou vás zpátky k životu a ani si neuvědomí, že už jste zemřeli. Ale potom by jste mohli říct, kde jste byli.

Jenomže mnohdy lidi nahodí po tak krátké chvilce, že se ani nestačí vzpamatovat, že vůbec zamřeli. Ale co když je smrt ve skutečnosti jenom věčný spánek? Kdy nevíme, co se dějě a po zbytek našeho věčného života jen sníme? Co když je to jen spánek a posmrtný život neexistuje? (Pamatujete si něký sen? Já jo ^_^) Kam se tedy dostaneme po smrti? Dostaneme se vůbec někam? Budeme stále žít?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 18. října 2014 v 13:39 | Reagovat

Ptáš se na otázky které jsou nezodpověditelné, Nebo aspoň ve stavu živoucím, ale já bych se tím netrápila. To, že už nejsi optimistická naivní holčička neznamená, že jsi zemřela. To by nás bylo mrtvých plno. Já bych tomu říkala vývoj (vývoj nemusí jít jen k tomu "lepšímu" může se roznést do tolika stran...) duše. A samotná otázka, co je to vlastně ta duše, na tu odpověď taky nemáme. Anebo ano? Myslím, že bez této odpovědi by se člověk neměl belhat dál za otázkami posmrtného života. Takže možná je nasnadě zjistit, co a kde ta duše je a pak se uvidí :D jediná nevýhoda je, že se to pravděpodobně nikdy nedozvíš.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama